Praha: Chytrá vizualizace

Prvý aprílový víkend som sa s mojou milou Barborou ocitla v Prahe. Po x rokoch odkedy som zažila Visuin a ich prednášku o prezentácií na Noci architektúry som si povedala že v poslednom semestri štúdia je najvyšší čas zistiť ako sa tie coolové a efektívne vizošky robia. Predsa len je to (skoro jediná) časť tvorby ktorá ma tam vždy asi najviac bavila, žeano. S Baš slovo dalo slovu a zrazu pristupovala ku mne do Regiojetu. What an adventure! Pod svoje krídla nás prichýlia Maťka so svojou ultra najviac úžasnou a pohostinnou rodinou. (s poľutovaním som zistila, že nemám žiadnu fotku s nimi :(… )

Síce sme Prahu veľmi neprelúskali, no byt/ateliér/loft/podkrovný apartmán (pick your choice) kde sa celý kurz odohrával nám to všetko so svojou terasou a výhľadom vynahradil. Bola to zábava! Naučili sme sa tam riadne veľa a ja som bola celkom mimo koľko sa toho dá za dva dni stihnúť naučiť. Sľubujem, že už nikdy nebudem vo fototošpe nič vymazávať či rastrovať a Orezová Maska Vrstvy sa stala mojím druhým menom. A ako bonus, naučili sme sa ako robiť sneh! Photoshop is magic! Moja nočná vizoška ma riadne baví, asi vám ju sem aj šupnem – nech sa pochválim. Je moja prvá <3.

Som neskutočne thankful za ten víkend. Či už z akademického hľadiska alebo priateľského. Baša je vzácny kreatívny človek, s ktorým sa cítim vždy fajn nech sa stretneme bárs po akejkoľvek dlhej dobe. Ona je môj architektonický kamoš. Taktiež som veľmi rada, že som si pripomenula tu vášeň k tvorbe týchto vizuálnych obrázkov, zistila ako pracovať efektívne a nezapodievať sa zbytočnosťami. Lebo vlastne o tom to aj bolo, či?

Bonus: Moja prvá epická nočná viza. Sweet, nie? (wannabe schody a pódium ignorujte, zapracujem na tom)