Každodennosti: Marec

Tento mesiac som zistila, že síce je ešte len tretí mesiac z tejto mojej dvanásť mesačnej čelindže, je to náročná búda, ktorú som si na seba ušila. Nie, že by ma to nebavilo, až takú slabú vôľu fakt nemám, ale nájsť si čas popri všetkých povinnostiach na napísanie týchto wannabe zmysluplných slov o tom čo som zažila je celkom výzva. Fotky boli ready už dávno len jaksi som nemala kapacitu na to aby som to sem pekne pozliepala a publikovala. A preto je vlastne v tejto chvíli, keď toto píšem 4.4.2017 19:04 Central European Summer Time (CEST), môj milý dnes oslavuje 24. rok života, mne sa kopí na disku milión nových fotiek ( Praha a Mária v skleníkoch) a rozmýšľam, či ich zaradím do každodenností za mesiac apríl alebo nie. Ibaže, darmo rozmýšľam už nad aprílom, keď marec ešte neuzrel svetlo sveta, žeano. Takže:
V marci som sa dva krát ocitla na stretnutí (iba) žien a bolo to fajn. Prvý krát sme mali skvelý PiarFriday u nás doma v Prievidzi a druhý krát som sa náhodou ocitla v Bratiske v Emericu kde sa stretávali ženy #spolBa a ja som tam prišla pod zámienkou zobrať si svoje sweet nové zapredané tenisky z Istanbulu. Ostala som. A bola som rada že som ostala. Aj keď som tie dievčatá poväčšine nepoznala, bola tam príjemná atmosféra a nechcel osa mi ísť domov. Teda chcelo, ale až úplne ku koncu, no to nie je pre tento report podstatné, žeano. V Marci som sa snažila veľa konzultovať diplomovku, ktorá nám už neúprosne šliape na krk. Samozrejme vždy prítomný foťák z batohu zaručil, že mám aj tieto ťažkopádne okamihy našich životov zdokumentované. Taktiež som si povedala, že keď som už tá kráľovná odrazov (nebojte sa to je iba moje interné aleterego, počas týždňa cirkvi pre mládež, no prišlo mi na mieste osloviť sa tak v tomto prípade) bola by škoda nevyužiť náš krásny výhľad a obrovské okná na našej fakulte. Veľa som sa prechádzala zákutiami Bratislavy na mojom obľúbenom mieste, tam kde kotvia všetky bratislavské kanoe. Na miestach kde pučia nové listy a sem tam aj nové lásky, žeano. (v tomto momente sa na sebe neskutočne zabávam aká som vtipná, i know.) S mojimi M. a P. sme si kúpili koláče, ktoré sme zošrotovali na pni obrastenom machom v prvých teplých lúčoch slnka. Bola to romatika. Potom mi M. neplánovane zapózovala a vznikli z toho tieto amazing fotky. S Ivou sme šli za hranice pohodlného asfaltového chodníčka a objavovali divočinu a nenápadné chodníčky. Človek by nepovedal, že je v Blavke, také bolo to miesto čarovné. S juditkami sme tento mesiac zvolili čas spoločného stretávania sa na doobeda a zase raz sme si spravili amazing fotogenické raňajky. Boli chutné, no studené. Priznajme si, kým sme sa pofotili navzájom, na môj blog, na všetky instastories vajíčka vychladli. Nevadí, stálo to za to. Lebo ten čas s nimi bol špeciálny. Tiež sme mali s Myš vo vlaku kreatívnu chvíľku, no nemôžem povedať, že by nám to nejak vyšlo. Ale snaha bola a tá sa ževraj cení, žeano? Jarné upratovanie nemôže chýbať a moja maminka to potiahla na #novylevel. Nazvala by som to pohodlnné-a-efektívne čistenie digestora.

Najväčší highlight mesiaca však bol týždeň, kedy sme dostali kľúče. Naše kľúče. Od nášho bytu. Ideme si ho prerobiť, upraviť a obývať. Verím že do októbra, kedy sa to naše veľké dobrodružstvo začne to všetko stihneme. Samozrejme, že som nevydržala a s touto novinkou oboznámila aj instagramový svet a ak by niekto ten prípevok nezachytil, tak aj formou tohto blogu vás pozývam na brigádu. A ak čítate aj moje nezmyslené hashtagy, tak viete, že bude guláš aj pivo. Každú pomoc uvítame, mňau? Kedy? To upresníme.

Marec v skutku priniesol puky, štebot vtákov, teplé dni, krátke rukávy a spotené pazuchy. A apríl? Ten už začal a začal parádne! Verím, že takýmto tempom bude pokračovať. Už teraz sa neviem dočkať, kedy vám o tom napíšem a ukážem fotky. Sľubujem, že budem na čas.
(ako tak pozerám, marec sme začali celkom čiernobielo. Nebudem sa tu hrať na deep umelca ktorý chcel zachytiť atmosféru čiernobielou forkou. rovno vám priznávam, že neboli dobré svetelné podmienky a nech som akokoľvek editovala, nepáčilo sa mi to. a tak som zvolila preset poslednej záchrany.)