Každodennosti: Apríl

Apríl začal fajn. Boli sme s Barborou v Prahe a zase raz som sa ocitla na mieste s epickým výhľadom. Ovewhelmed. Môj milý oslavoval narodeniny a ja som sa rozhodla, že je na čase aby som sa naučila piecť. Predsa len, budúci rok budeme jeho štvrť storočnicu oslavovať spoločne u nás doma a budem to ja a nie jeho mamka, ktorá mu upečie tortu, žeano. (just kidding Mrs.H, jasné že aj vy môžete upiecť, heh) Pokúsila sa o svoj prvý cheesecake ever a s potešením môžem povedať že vyšiel a bol veľmi chutný! Fotku hotového zázraku ale nemám, lebo sa po ňom zaprášilo mihnutím oka, čo je ale predpokladám indikátorom toho že to bolo fakt tasty. Moja mamča si tak obľúbila tento „kvark“ ako to ona volá, že od toho večera sa piekol u nás doma minimálne 5x počas mesiaca. What an achievement!!

Ako som vám už tu ukázala, boli sme s Máriou v Botanickej. Túžbu ísť spolu fotiť sme konečne po x mesiacoch plánovania a dohadovania uskutočnili. Bol to zážitok! Foťáky sa nám rosili, pazuchy potili, makeup roztekal. Bolo tam fakt teplo, no stálo to za to! Čo predsa neurobíš pre peknú fotku? (rečnícka otázka, nepíšte mi to) Poskúšali sme novú Sigmu, Mária nový foťák (6d bejby!) a bolo nám skvelo!

V milovanom Piare sme mali po 100 rokoch novú obnovu, zhodli sme sa, že vyšla. Tina to tam rozprúdila svojou prednáškou. Hehe. Tiež som mala konečne tú česť zoznámiť sa s našou najmladšou členkou Emkou. Viac priateľské, usmievavé dieťa zvedavo pozorujúce svet a ľudí okolo seba som ešte nestretla. Milión srdiečok by som sem najradšej napísala, that´s how I feel about her. ZAE sú krásna rodinka, radosť je ich vždy stretnúť (alebo fotiť, ofc).

Highlightom mesiaca však bolo pre mňa jedno nedeľné pokostolné ráno. Odchádzali sme na obed ku starej mame oslavovať jej 75. rok života slávnostným obedom. S bratom sme boli ready tak aby sme nezavadzali išli sme na záhradu. Niektorí už asi viete, že môj ocino je vášnivý poľnohospodár a že sa nám za domom každý deň už niekoľko rokov jaší menšie stádo oviec. Ja vášnivý poľnohospodár nie som a preto som za tých x rokov bola „pozrieť“ ovce iba zopár krát. Vravím si, dobrý nápad, foťák mám so sebou, čo to cvaknem, nič sa nám nemôže stať, budeme rýchlo (medzi tým naši milovaní rodičia pomaly štartovali auto). Well, pofotiť som si pofotila ako nám krásne kvitne sad, nakukla som na povalu  aj k ovečkám. Keď v tom zrazu tie sneaky ovce ušli. Brat pootvoril dve o milimeter a tá mrška sa prepchala na slobodu (fyi – boli zavreté z dôležitého dôvodu, lebo boli choré a museli žrať iba seno a nemohli v tom čase žrať trávu, Lucia! ako potom poznamenal môj upachtený ocino). Stalo sa to v tom najhlúpejšom momente, kedy na nás už trúbili lebo sme meškali. A tak vysvetľuj, keď prídeš neskoro a celá rodina na vás čaká, polievka chladne a sviečka dohára, že Lucia pustila kvôli fotkám ovce na slobodu a potom sme ich naháňali hore dole po záhrade lebo tie mršky si plnými dúškami užívali slobodu a nechceli sa za ten svet vrátiť na miesto. Nevadí. Bolo to všetko celé smiešne – jediný kto sa nesmial bol dad. Sorry dad. Fakt.

Mesiac som zakončila cestou domov z Blavky s kamošmi, na Nováckej sme sa predbiehali s Jurom a nebyť toho že viem akí su to dobrí šoféri, by som sa bála. Prišli sme ako hodinky presne k piaristom na chvály, ktoré viedli Sunrise! Wow! Diki! Môj ocko konečne po pôste oslavoval 50ku a do Rakety sa zbehla celá rodina a priatelia. Mamina zase ako sa už tento mesiac stalo tradíciou upiekla „kvark“ a zrecyklovali sme zlatú 50ku ktorá drží nafúknutá ešte od 10. septembra 2016. #whatsorceryisthis Na tejto epickej oslave som dostalo do daru Prakticu MTL 5b v extrémne zachovalom a funkčnom stave. Na druhý deň som si rovno kúpila filmy a začala som s tým šaškovať a skúšať to. Samozrejme fotky vám sem nemám ako dať, je to dlhší proces ako stiahnuť fotky z karty, žeano. No o to viac sa na to teším a som zvedavá či mi z tých fotiek niečo vyjde!
Na mojom facebooku som spomínala, že si dávam ešte jednu fotiacu challenge na tento rok (okrem Každodenností) a to že, skúsim nafotiť jeden celý mesiac tohto projektu na analóg!